Bağlıca 3.Etap Nerede Neresi

Bağlıca 2. Etap Varmı ? Bağlıca 3. Etap !

Bağlıca 2. Etap Nerede

Bir diğer konumuz ise Bağlıca 2.Etap olarak bolca ilanlarını gördüğümüz bölge. Böyle bir bölge var mı ? diye bir çok inasan merak ediyor. Yüzlece ilan görüyorsunuz doğal olarak demekki var diye düşünüyorsunuz. Fakat böyle bir bölge maalesef yok. Ne Bağlıca 2. Etap nede 3. Etap diye bir kısım yoktur. Bu tip söylemlere kulak asmayın, Bağlıcanın sınırları google maps ve etimegut belediyesinin vediği haritadaki gibidir ve bu bölgenin dışında kalan bölgeler sadece oralardan yüksek fiyatla gayrimenkul satmak için belirlenmiş isimlerdir. Bir işin doğrusunu kendiniz araştırarak çok rahat bulabilirsiniz.

Bağlıca 2. Etap olarak anlatılan yer

Bir diğer konuda sizlere bilgi aktarmak gerekiyor. Etimegutun Elvan mahallesi tarafının başladığı yer yani zirve caddesinin diğer tarafı olarak Bağlıca 2. Etap olarak anlatılan yer en çok MİT in bu tarafı canlandıracağı söylenerek çok sayıda daire satışı yapıldı halada yapılıyor. MİT in açılışı yapıldı ve aktif olarak çalışıyor ve inanın Bağlıca tarafında bile bir canlanma ösz konusu değil, ne kiracı olacak nede ev sahipliği olarak değişiklik söz konusu değil. İlerleyen süreçte olur mu ? bunu öğrenmenin en iyi tarafı Mit’te çalışanların genel görüşü olacaktır. Kulaktan dolma öğrendiğimiz kadarı ile her kez oturduğu bölgede konaklamaya devam ediyor ve genelde Batıkent Yenimahalle tercihi ile devam ediyorlar. Mevcut ulaşım servizler ile yapıldığı için değişiklik görünmüyor.

Bağlıca 3. Etap Nerede ?

Yakın zamanda sıkça duymaya başlıyacağınız bir diğer bölge ise Bağlıca 3.Etap olacak. Peki nerede bu Bağlıca 3.Etap varmı böyle bir yer ? sorusun cevabı elbette Hayır ! Bakın hemen alttaki resimde 3.Etap olarak söylenen kısımı işaretliyorum ve bu bölge Yapracık Mahallesi sınırlarına Otobanın diğer tarafına düşüyor. Ama Otobanın hemen dip kısımları yani Bağlıca’ya yakın kalan taraflar elbetteki değerli olacaktır ve buraya yakın olan bölge ada parsellerden arsa daire gayrimenkul almak ileri süreçte akıllı bir yatırım olacaktır. Fakat ! dikkat edilmesi gereken en önemli konu buraya alt yapı ne zaman gelecek ve burada ne zaman bina yükselmeye başlayacak ? İşte bu sorunun cevabını kimse bilmiyor. Ama bilindiği üzere o bölgede Başkent Konutlarına ait bir proje ve arsada var ve tahmini yapı teslim tarihi 8-10 yıl sonra. Yani ortalama alt yapı gelecek tarih 2026-2027 seneleri olabilir. Tabi bu söylediğim kesin bir bilgi değil hiç bir resmi kaynağı yok tamamen tecrübeli görüşler ile duyumlara dayanıyor.

Bağlıca 3.Etap Nerede Neresi

6 Comments

 1. Alex

  - 19 Nisan 2020

  Çok açıklayıcı olmuş teşekkür ederim.

 2. erotik

  - 15 Kasım 2020

  Bağlıca zaten ne kadar büyük bir yerki etapları olsun 🙂 Valla bu esnaflardan korkulur. Bağlıca Bulavarın iki yakasında kalan kısım Eskişehir yolu ile zirve caddesş arasındaki bölge

 3. Görkem

  - 22 Kasım 2020

  Bende gerçekten var sanıyordum ya, millet hep hikayeci olmuş

 4. Deniz

  - 2 Aralık 2020

  Herhalde bu emlakçı arkadaşlar Etimesgut tarafındakiler özellikle, daha yüksek fiyattan satmak için böyle bir şey udurmuşlar. 3.Etap diye bişey yokki

 5. Prodüctör

  - 21 Nisan 2021

  Gayet anlaşılır, fazla bile yazmışsınız 🙂
  Yok öyle bir yer

 6. delta8

  - 29 Nisan 2021

  Bizim açgözlü milletimiz başka nerede var ?
  Yalanla dolanlar mal satma ne kadar etik olur ki.
  Devlet ve kamu kurumları tarafından yapılan bir açıklama yoksa böyle bir bölge zaten yoktur !

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.